טיפים לבחירת מערכות מיגון והתראה להגנה על בתים פרטיים

במאמר זה נספק טיפים מתקדמים בנושא מערכות מיגון והתראה. הם יתמקדו בכל הנושאים הסובבים מערכת זו, החל מהישות שתתקין אותה ועד לגורם שיצטרך לאבטח אתכם במידה ותתבצע פריצה לבית. המאמר משוט מספק לכם את הטיפים הטובים ביותר שיוכלו לסייע לכל מי שמחפש פתרון אבטחה להגיע למסלול שהכי מתאים לו.

הזמינו התקנת מערכת מיגון והתראה ממוקד אבטחה בלבד

השוק מוצף בטכנאי אבטחה ומיגון עצמאיים, אך גם אם הם מאד מקצועיים, חבירה אליהם עלולה רק לסבך את ענייניכם. במקרה כזה, מוקד אבטחה שיהיה עליו להתחבר למערכת קיימת – יצטרך ללמוד את הגלאים והאזעקות החדשות, להבין כיצד מתממשקת המערכת עם חדר הבקרה שלו, לאן מנותב דיווח שקט ולאיזו שלוחה מתבצעת שיחה קולית מטעמכם. הזמן שזה ידרוש עלול לעלות לכם בדמי טיפול יקרים ולעכב את מימוש החיבור למוקד בפועל. לכן, חוסכים זמן וטרחה ודואגים כי מוקד האבטחה יהיה זה שישלח טכנאי מערכות מיגון והתראה מטעמו. אלו מוצרים שהמאבטחים והסיירים מכירים והם ידעו להתממשק איתם בצורה הטובה ביותר.

כך תוודאו כי המוקד מקצועי בתחום מערכות האזעקה

מוקדנים בתחילת דרכם תמיד יעדיפו לעבוד עם אזרחים שהרקע שלהם אינו נובע מתחום הביטחון, משום שאז יש להם עצמאות בעבודה והם יכולים להתקין לכם מערכת שהצרכים שלכם ממנה יהיו דלים וגם יעלו לכם במשאבי חשמל לא קטנים. ניתן למנוע זאת אם תצברו בעצמכם מעט ידע בהתקנות:
  • בחלון במרכז הבניין – לא מתקינים גלאי קרן וסורג. גלאי זה הוא גלאי אקטיבי. המתקין שלכם צפוי למסור לכם מידע לפיו האלומה האינפרה אדומה שתתהווה מעל מעקה הבטיחות, בין יחידת המשדר משמאל ליחידת המקלט מימין, תגרום לפורץ לדרוך עליה וזה יזעיק את כוחות הסיור. בקומה 1-2 זה נכון. בקומה הגבוהה ביותר זה גם נכון רק אם יש מרפסת שמש שאפשר להשתחל אליה עם חבל מהגג. בקומה אמצעית זה פשוט מידע כוזב כי אין לפורץ שום אחיזה בשביל ליצור מצב של הגעה למעקה.
  • גלאי מגנט לשערים – מומלץ להתקין בהתניה. בתים פרטיים שיש להם שער ודלת אחת מאחורי השני יכולים לנצל את הקונסטרוקציה הזו כדי ללכוד פורץ בלי שהם בבית. אם גלאי המגנט של הדלת מותקן בהתניית זמן לגלאי המגנט של השער, פירוש הדבר הוא שאם המערכת דרוכה והתבצעה ריצה שהפחיתה את זמן ההגעה לדלת, הגלאי יופעל ויתבצע דיווח למוקד. לכן צריך לבטל דריכה עם ההגעה הביתה על מנת שלכם זה לא יקרה בתור דיירים.
  • דריכה חלקית – מערכות מיגון והתראה צריכות לספק לכם אפשרות לדרוך חלקית את הבית. בשעת ערב כשאתם מבלים עם הילדים, משתוללים איתם בבית ומקריאים להם סיפור לפני השינה הדבר האחרון שאתם צריכים הוא גלאים פעילים שידווחו למוקד. לעומת זאת, במרפסת השמש ובדלת הכניסה כן תצטרכו גלאים בשביל שיהיה מה שישמור עליכם בלילה. לשם כך, ודאו כי המוקד שתתחברו אליו מתקין דריכה חלקית בלוח הפיקוד שלכם.
  • חייגן שקט – אולי האלמנט החשוב ביותר באבטחה. כשפורץ מצליח להגיע אליכם, הוא יודע שאתם תעשו הכל כדי להגיע למוקד ולמשטרה והוא ימנע את זה מכם באמצעים אלימים ומסכני חיים. אסור לו לדעת שכוחות הביטחון בעקבותיו. לכן, יש לוודא כי המוקד מתקין חייגן שקט שידווח לו באוטומט כאשר מתבצעת פריצה.